Hakkımızda

Prota ekibi olarak 1985 yılından beri inşaat mühendisleri ve teknik çizim profesyonellerine bilgisayar destekli inşaat çözümleri sunuyoruz. Yurt içinde ve yurt dışında binlerce mühendis, teknik ressam ve proje üreticisi, yapı sistemlerinin modellemesi, analizi, tasarımı ve detay çizimleri için devrimsel nitelikteki ProtaStructure, ProtaDetails ve ProtaMobile ürünlerini tercih etmektedir.

Prota Farkı

Prota’da müşterilerimizi dinliyoruz ve onların istekleri doğrultusunda ürünler geliştirerek beklentilerini aşmayı hedefliyoruz. Ar-Ge, Satış ve Destek ekiplerimizle tüm yatırımımızı tamamen pratik, kullanılabilir ürünlere adadık. Kullanıcı deneyimi ve müşteri memnuniyeti odaklı, kaliteli ve yenilikçi yazılımlar üretiyoruz.

Ar-Ge ve mühendislik departmanımız özellikle depreme karşı güvenli tasarım ve güçlendirme konularında uluslararası düzeyde yayınladığı teknik bildiri ve makaleler ile mühendislik topluluğuna sürekli katkıda bulunmaktadır. Depreme karşı en güvenli tasarım ve güçlendirmede yazılım ve danışmanlık olarak lider konumdayız.

Endüstri Ortaklıkları

Takım çalışması ve bilgi paylaşımı Prota ilke ve kültürüdür. Bu sayede, özellikle Yapı Bilgi Sistemi (BIM) entegrasyonu ve koordinasyonu konularında dünya çapında teknoloji liderleri ve araştırma kuruluşları ile güçlü işbirlikleri içerisinde bulunuyor ve bu konuda yapılan çalışmaları çok yakından takip ediyoruz.